• 21 października 2021
  • blulink
  • 0

Zasłony, rolety, żaluzję, a może jeszcze coś innego? Sprawdź co się sprawdzi jako dekoracja okna kuchennego.

Okno w kuchni pełni ważne funkcje. Jest między innymi źródłem światła dziennego, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz odprowadzenie wilgoci generowanej podczas gotowania, a dla wielu stanowi też swoiste centrum kuchni, które powinno być odpowiednio wyeksponowane. Oprócz elementów ozdobnych, warto pomyśleć także o tym, co powiesić w oknie kuchennym. Zasłony, rolety, żaluzję, a może jeszcze coś innego? Czym się kierować przy podjęciu tej decyzji?

Zasłony czy rolety w kuchni?

Decyzja o tym, czy w naszym kuchennym oknie zawisną zasłony czy też rolety, w dużej mierze zależy od tego, jaki jest układ kuchni oraz czy zależy nam bardziej na walorze estetycznym czy jednak na funkcjonalności wybranego rozwiązania. Jeżeli okno znajduje się tuż przy blacie kuchennym, zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem będą rolety i ewentualnie dodatkowo krótkie, delikatne firanki. Jeżeli natomiast nasza kuchnia jest przestronna i łączy w sobie także funkcje jadalni, a okno znajduje się poza przestrzenią do gotowania, możemy pozwolić sobie na długie, efektowne zasłony. Tak naprawdę musimy kierować się tym, co odpowiada nam samym. Da się jednak zauważyć, że rolety w oknie kuchennym to coraz częściej wybierana opcja. Co oferuje rynek w tej kwestii? Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań:

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie montujemy na ścianie lub na suficie. Istnieje możliwość zamocowania jej na ramie okiennej, musimy jednak pamiętać, że nie jest ona mocowana od dołu, zatem przy uchylaniu okna roleta nie będzie do niego ściśle przylegać i może zawadzać o przedmioty ustawione na parapecie. Rolety rzymskie do kuchni zwykle wykonane są z tkanin cienkich i zwiewnych, niezapewniających całkowitego zaciemnienia. Dzięki temu tworzą aurę lekkości i przytulności i doskonale zastępują w oknie firanki czy zazdroski. Ich niewątpliwą zaletą jest także to, iż materiał, z jakiego są wykonane można prać oraz samodzielnie wymienić, bez potrzeby demontażu całego osprzętu. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Rolety rzymskie Warszawa – oferta montażu dopasowanych rolet na wymiar.

Rolety plisy

To kolejny rodzaj rolet chętnie wybierany do naszych okien kuchennych. Materiały do ich wyrobu mają różne praktyczne funkcje – zaciemniające lub odbijające światło, są też dostępne w pięknych kolorach. Plisy montujemy na ramie okiennej, do której ściśle przylegają i nie odstają, nawet po jego uchyleniu. Dzięki specjalnemu systemowi regulacji możemy zasłonić nimi całe okno lub tylko jego fragment, od góry lub od dołu. Montaż jest niezwykle prosty i szybki, nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności i narzędzi.

Plisy Warszawa – oferta pomiaru, montażu i bezpłatnej wyceny.

Rolety czy żaluzje w kuchni?

Alternatywą dla zasłon i rolet w oknie kuchennym są także żaluzje plisowane. Na rynku dostępne są żaluzje wykonane z drewna, PCV, bambusa lub aluminium. Odznaczają się wysoką trwałością i łatwością w utrzymaniu w czystości. Żaluzje możemy zamontować na ścianie, suficie lub na ramie okiennej. Jeżeli okno znajduje się blisko źródła wody lub wilgoci, warto wybrać żaluzje bambusowe, PCV lub aluminiowe, gdyż są one odporne na ich wpływ. Zaletą żaluzji jest duża możliwość regulowania dopływu światła do pomieszczenia. Zapewniają dużą dozę prywatności, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia, sprawdzą się więc szczególnie w oknach parterowych.

Okno kuchenne – pomysły na miarę Twoich potrzeb

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ciekawą ofertą żaluzji i rolet. Jako producent dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas produkty były trwałe, wysokiej jakości oraz zgodne z najnowszymi trendami. Z nami zrealizujesz najbardziej niezwykłe wizje na kuchenne okno i zyskasz przepiękną, oryginalną przestrzeń w swoim domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *