okno balkonowe

W większości domów i mieszkań montowane są rolety, żaluzje lub plisy na oknach oraz drzwiach balkonowych, dzięki którym w upalne dni chronimy pomieszczenia przed nagrzaniem, natomiast wieczorem zapewniają nam prywatność. Aktualnie mamy ogromny wybór tego typu produktów, które możemy z łatwością dopasować do aranżacji wnętrz.

W naszej firmie ADECO Dekoracje okienne SKOWRON ADAM możemy pochwalić się szerokim wyborem żaluzji, rolet, plis, które można zamontować, zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych drzwiach balkonowych. Przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, który rodzaj osłon można wykorzystać i zastosować do aranżu pomieszczeń. Wszystkie prezentują się stylowo, wpisują się w aktualne trendy, a do tego są funkcjonalne i praktyczne.

Czym zasłonić wewnętrzne drzwi balkonowe?

W ostatnich latach zapanowała moda, aby w domach montować duże okna, przy tym większą liczbę drzwi balkonowych, które umożliwiają wyjście na balkon albo taras. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenia są dużo lepiej doświetlone.

W tym miejscu należy podkreślić, że drzwi balkonowe montowane są nie tylko w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych, ale także blokach, apartamentach, hostelach czy hotelach. W wielu nowoczesnych projektach zamiast tradycyjnych okien właściciele decydują się na montaż szerokich drzwi balkonowych.

Są jednak sytuacje, kiedy potrzebujemy zmniejszyć lub ograniczyć ilość wpadającego światła do wnętrza. W upalne dni, dzięki odpowiednim osłonom możemy zapobiec nagrzewaniu pomieszczeń.

Natomiast popołudniami, wieczorami rolety czy żaluzje pozwalają nam zachować prywatność w swoim domu. Do tego chronią przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów.

Dzięki wysokiej jakości osłon na okna w prosty sposób można zadbać o komfort we własnym domu. Wystarczy wybrać określony rodzaj dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Mogą to być osłony wyprodukowane z różnego typu materiałów, drewna, aluminium, tworzyw sztucznych. Dzięki wykorzystaniu do ich produkcji zaawansowanej i nowoczesnej technologii z łatwością wybierzemy dany rodzaj, który będzie pasował do całej aranżacji domu, mieszkania, jak również dopełniał wygląd zewnętrzny budynku.

Możemy zdecydować się na montaż, m.in.:

Jakie wybrać rolety do zasłonięcia okna balkonowego i tarasowego?

Do zasłonięcia okna balkonowego czy tarasowego możemy wykorzystać tak naprawdę kilka rodzajów rolet, plis i żaluzji. Podczas zakupów, należy pamiętać, aby uwzględnić dwa najważniejsze aspekty.

Pierwszy to funkcjonalność. Wybierzmy taki rodzaj rolet czy żaluzji, który będzie dla nas najbardziej wygodny w użytkowaniu i spójny z wystrojem salonu, pokoju, adaptacją tarasu. Drugi aspekt wiąże się z podjęciem decyzji, czy chcemy zasłonić okno balkonowe z zewnątrz, czy wewnątrz. Oba cieszą się dużą popularnością.

Żaluzje aluminiowe

Od wielu lat żaluzje aluminiowe bardzo często wybierane są do zasłonięcia, zarówno drzwi balkonowych, jak i okna. U nas można zamówić ten rodzaj żaluzji w rozmiarze: 16 mm, 25 mm, 35 mm i 50 mm.

Dlaczego cieszą się taką popularnością? Można je zamontować praktycznie w każdym oknie. Ponadto przy ich montażu można zastosować różne warianty, dzięki którym cały proces jest bezinwazyjny i gwarantuje, że przy oknach czy drzwiach balkonowych nie dojdzie do rozszczelnienia.

Co więcej, kolor aluminium można wybrać spośród ponad 50 odcieni. To sprawia, że każdy wybierze kolor, który będzie pasował do aranżowanego pomieszczenia. Sprawiając, że wnętrze będzie prezentowało się modnie i stylowo.

Żaluzje drewniane

Bardzo często do zasłaniania drzwi balkonowych wykorzystuje się także żaluzje drewniane, które produkowane są z naturalnych surowców. To jedne z najpopularniejszych żaluzji. Można zdecydować się na żaluzje w rozmiarze 25 mm lub 50 mm. Idealnie sprawdzają się podczas montażu nawet na dużych powierzchniach okiennych.

Ich atutem jest to, że pasują do aranżacji wnętrz zaplanowanych w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym, a także klasycznym. Do tego można wybrać drewniane żaluzje spośród kilku odcieni drewna, w tym drewna egzotycznego. Dzięki temu dopasujemy je idealnie do każdego pomieszczenia.

Dodać jeszcze trzeba, że w przypadku tego typu zasłon drzwi balkonowych można w zależności od indywidualnych potrzeb zastosować różne sposoby montażu oraz systemy ich obsługi (np. pokrętło, sznurek, sterowanie korbowe, elektryczne).

Plisy

Coraz większą popularnością w polskich domach cieszą się plisy. Wynika to z faktu, że to jedyny rodzaj żaluzji, który można wyprodukować w dowolnym rozmiarze i kształcie. Do tego można wybierać spośród bogatej kolorystyki tkanin. U nas znajdziesz blisko 350 wzorów i motywów.

Produkowane są w trwałego poliestru, który można wyprać samodzielnie w domu. W zależności od prywatnych preferencji można w nich zastosować różne rodzaje mechanizmów, nawet sterowanie elektryczne. Zarówno w oknie, jak i na drzwiach balkonowych prezentują się estetycznie.

Rolety rzymskie

Do grupy bardzo popularnych zasłon zaliczamy jeszcze rolety rzymskie. Można je wykorzystać do zasłonięcia okien, drzwi balkonowych, a także mogą pełnić funkcję dekoracyjną danego pomieszczenia. Coraz częściej rzymskie rolety zastępują firany czy zasłony w różnych pokojach. Ponadto umożliwiają sterowanie dopływu światła do pomieszczeń.

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj rolet można zamontować bezpośrednio na powierzchniach okiennych, jak również za zasłonami. Na dużych drzwiach okiennych rolety rzymskie świetnie sprawdzają się jako ochrona przed promieniami słonecznymi wpadającymi do wnętrza.

Podobnie, jak w przypadku plis i tutaj mamy duży wybór kolorów tkanin, z jakich produkuje się rolety rzymskie. Z łatwością można dobrać odcień do danego wnętrza.

Osłony zewnętrzne na balkon

Poza wspomnianymi roletami i żaluzjami wewnętrznymi do osłonięcia drzwi balkonowych można wykorzystać rolety zewnętrzne. Służą one do zabezpieczenia domu czy mieszkania przed złodziejami.

To wysokiej jakości elektryczne rolety antywłamaniowe, które dzięki nowoczesnym systemom sterowania poza funkcją ochrony przed złodziejami, w upalne dni chronią przed nagrzaniem pomieszczeniem. Natomiast w okresie zimy stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed chłodem. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do odcienia elewacji budynku, tak aby tworzyły spójną aranżację.

Jeśli planujesz zakup zasłon na drzwi balkonowe, okna zapraszamy do kontaktu z naszą firmą ADECO Dekoracje okienne SKOWRON ADAM, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w produkcji oraz montażu różnego typu rolet i żaluzji.

Zapewniamy profesjonalną wycenę, doradztwo w każdym zakresie świadczonych usług oraz atrakcyjne ceny. Gwarantujemy, że dzięki produktom, które wychodzą spod rąk naszych fachowców w Twoim domu, mieszkaniu, budynku usługowym zamontujesz zasłony na okna i drzwi balkonowe wewnętrzne oraz zewnętrzne najwyższej jakości. Posłużą Ci przez długie lata!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz bezpośredniego kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *